Kontakty

Spolek nedokonalé kultury

jabkenických Bohémů

Jabkenice 106, 294 45

snkjabkenice@seznam.cz

IČ 095 64 586

Bankovní spojení:

2402547577/2010

Qr_code

Obsah


Odkazy

MAS Svatojiřský les

Ročenka 2021

Spolek nedokonalé kultury jabkenických bohémů

I v roce 2021 zasáhla pandemie do činnosti spolku, přesto se však podařilo uskutečnit několik zdařilých akcí, pokračovat v akcích tradičních a připravit některé nové, které se, jak doufáme, tradičními stanou.

Letní oslavy zimního slunovratu

V červenci proběhl již 2. ročník Vánoc – tentokrát pod názvem Zimní oslavy letního slunovratu. Reportáž z akce přinesl i Boleslavský deník. Nechyběla žádná z nejdůležitějších vánočních tradic, a tak si účastníci akce mohli pochutnat na štědrovečerní večeři včetně bramborového salátu a rozbalit dárky, které našli pod stromečkem. Součástí programu byla také soutěž o nejlepší bramborový salát, vánočku nebo letní cukroví a také biatlon. Děti také soutěžily ve zdobení perníčků nebo se klouzaly na skluzavce v naší  verzi „klouzané.“

Klouzaná

Nejlepší letní cukroví připravila Petra Holubová, 2. místo Věra Forejtová, 3. místo Líba Grusová s Ivou Váradyovou, celkem jsme hodnotili 7 vzorků cukroví.

Nejlepší brsalát vyrobila Markéta Fidlerová, 2. místo Tomáš Holub, 3. místo Pepa Lankaš, hodnoceno bylo 7 vzorků.

Trofej pro běhnu roku vyrobil a nakonec i vyhrál Radek Beneš

Biatlonový závod dětí vyhrál Jonáš Fajfr, 2. místo Tomáš Holub (o necelou vteřinu) 3. byl Jára Bím. "Bedna" ženského biatlonu: 1. Kateřina Fajfr, 2. Petra Holubová, 3. Věra Forejtová. Titul "Běhna roku 2021" získal 1. místem v biatlonu mužů Radek Beneš, 2. místo Tomáš Holub, 3. místo Pavel Haverčuk Kubelka, celkem soutěžilo 15 závodníků. Akci zakončila taneční zábava s DJ Pepou Kodrikem.

Tajný výlet

V červenci (přesně 25.) se uskutečnil tajný cyklovýlet – 15 cyklistů a 3 účastníci v doprovodném vozidle navštívili zámek v Křinci a opravdu nikdo nelitoval. Prohlídka byla senzační a počasí nám přálo. Nejmladšími účastníky byli Kačenka a Vojta Šmídovi.

Prázdniny jsme zakončili skvělou zábavou s K-bandem v budově bývalé MŠ a i tato akce opravdu stála za návštěvu.

Václavovy kouleAni v září jsme nezaháleli a uskutečnili jsme již 2. ročník Václavových koulí, turnaj jsme, vzhledem k velkému počtu účastníků, nestačili do

hrát, ale přesto jsme se všichni dobře pobavili. Obří dýni si za průběžné 1. místo odvezli Dvořáčkovi z Bakova a tak nám nezbývá, než slíbit, že v letošním roce se budeme snažit, aby hlavní cena zůstala „doma.“

Drakopouštění


Drakopouštění v neděli 24. 10. bylo též hojně navštíveno. Po bezvětrnném víkendu se pěkně rozfoukalo a tak byla obloha nad Jabkenicemi plná draků.

Po skončení hospodského kvízu se ještě dlouho sedělo

V loňském roce se konečně podařilo uskutečnit již dlouho plánovaný Hospodský kvíz a akce měla ohromný úspěch – všichni už se velmi těší na další pokračování, „večera plného zábavy a poučení,“ nutno však podotknout, že ani zde zlatá medaile nezůstala doma. Pořadí týmů bylo následující: 1. místo Charvátce, 2. místo Turistky, 3. místo tým pod názvem Tojejedno. Ačkoli někteří původně pospíchali domů „na televizi“ nakonec se nikdo domů před půlnocí nedostal.

Virtuální přípitek

Hospodský kvíz se ale nakonec – proti očekávání – nestal poslední akcí roku. Na Silvestra proběhl tzv. Virtuální přípitek, ke kterému se online, dle kvality připojení, připojovalo a odpojovalo celkem asi 40 lidí. Tak ještě jednou – na shledanou na akcích roku 2022!

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím