Ročenka 2021

Spolek nedokonalé kultury jabkenických bohémů

I v roce 2021 zasáhla pandemie do činnosti spolku, přesto se však podařilo uskutečnit několik zdařilých akcí, pokračovat v akcích tradičních a připravit některé nové, které se, jak doufáme, tradičními stanou.

Letní oslavy zimního slunovratu

V červenci proběhl již 2. ročník Vánoc – tentokrát pod názvem Zimní oslavy letního slunovratu. Reportáž z akce přinesl i Boleslavský deník. Nechyběla žádná z nejdůležitějších vánočních tradic, a tak si účastníci akce mohli pochutnat na štědrovečerní večeři včetně bramborového salátu a rozbalit dárky, které našli pod stromečkem. Součástí programu byla také soutěž o nejlepší bramborový salát, vánočku nebo letní cukroví a také biatlon. Děti také soutěžily ve zdobení perníčků nebo se klouzaly na skluzavce v naší  verzi „klouzané.“

Klouzaná

Nejlepší letní cukroví připravila Petra Holubová, 2. místo Věra Forejtová, 3. místo Líba Grusová s Ivou Váradyovou, celkem jsme hodnotili 7 vzorků cukroví.

Nejlepší brsalát vyrobila Markéta Fidlerová, 2. místo Tomáš Holub, 3. místo Pepa Lankaš, hodnoceno bylo 7 vzorků.

Trofej pro běhnu roku vyrobil a nakonec i vyhrál Radek Beneš

Biatlonový závod dětí vyhrál Jonáš Fajfr, 2. místo Tomáš Holub (o necelou vteřinu) 3. byl Jára Bím. "Bedna" ženského biatlonu: 1. Kateřina Fajfr, 2. Petra Holubová, 3. Věra Forejtová. Titul "Běhna roku 2021" získal 1. místem v biatlonu mužů Radek Beneš, 2. místo Tomáš Holub, 3. místo Pavel Haverčuk Kubelka, celkem soutěžilo 15 závodníků. Akci zakončila taneční zábava s DJ Pepou Kodrikem.

Tajný výlet

V červenci (přesně 25.) se uskutečnil tajný cyklovýlet – 15 cyklistů a 3 účastníci v doprovodném vozidle navštívili zámek v Křinci a opravdu nikdo nelitoval. Prohlídka byla senzační a počasí nám přálo. Nejmladšími účastníky byli Kačenka a Vojta Šmídovi.

Prázdniny jsme zakončili skvělou zábavou s K-bandem v budově bývalé MŠ a i tato akce opravdu stála za návštěvu.

Václavovy kouleAni v září jsme nezaháleli a uskutečnili jsme již 2. ročník Václavových koulí, turnaj jsme, vzhledem k velkému počtu účastníků, nestačili do

hrát, ale přesto jsme se všichni dobře pobavili. Obří dýni si za průběžné 1. místo odvezli Dvořáčkovi z Bakova a tak nám nezbývá, než slíbit, že v letošním roce se budeme snažit, aby hlavní cena zůstala „doma.“

Drakopouštění

Drakopouštění v neděli 24. 10. bylo též hojně navštíveno. Po bezvětrnném víkendu se pěkně rozfoukalo a tak byla obloha nad Jabkenicemi plná draků.

Po skončení hospodského kvízu se ještě dlouho sedělo

V loňském roce se konečně podařilo uskutečnit již dlouho plánovaný Hospodský kvíz a akce měla ohromný úspěch – všichni už se velmi těší na další pokračování, „večera plného zábavy a poučení,“ nutno však podotknout, že ani zde zlatá medaile nezůstala doma. Pořadí týmů bylo následující: 1. místo Charvátce, 2. místo Turistky, 3. místo tým pod názvem Tojejedno. Ačkoli někteří původně pospíchali domů „na televizi“ nakonec se nikdo domů před půlnocí nedostal.