Kontakty

Spolek nedokonalé kultury

jabkenických Bohémů

Jabkenice 106, 294 45

snkjabkenice@seznam.cz

IČ 095 64 586

Bankovní spojení:

2402547577/2010

Obsah


Odkazy

MAS Svatojiřský les

Ročenka 2019

1. Štědročervnové Vánoce – 22. června

Sraz v zimním oblečení

Jelikož je svátečních chvil během roku opravdu málo, rozhodli se jabkeničtí bohémové obohatit kalendář novou akcí pro všechny jabkeňáky i přespolní, kteří se chtějí  bavit a recese jim není cizí. Celé odpoledne začalo závodem na běžkách. V letních podmínkách to bylo sice trochu zvláštní, ale zhruba 40 závodníků ukázalo, že je sport, i když netradiční, baví. Po sportovním výkonu si závodníci trochu odpočinuli a poté se shromáždili u štědročervnového vánočního stromku, kde se pěly vánoční koledy trochu jinak.

Letní koledy

Vrcholem celého programu, byla slavnostní štědročervnová večeře. Na sváteční tabuli se podával kapr s brsalátem, řízky a rybí polévka. Součástí hodování byla i soutěž o nejlepší brsalát, vánočku a cukroví. Po setmění si ti nejodvážnější vystřihli divadelní kus „Popelka a dvakrát šest měsíčků“. Tato rádoby divadelní hra se předem nikdy nezkoušela, tudíž vše byla jedna velká improvizace.  Dle přihlížejících diváků, kterých se sešlo opravdu hodně, měl tento počin velký úspěch. Celá akce končila taneční veselicí, která se protáhla až do ranních hodin.

Tajný výlet – 6. července

Tajný výlet

Zhruba 40 dětí a dospělých vyrazilo z Jabkenic lesem na Loučeň a po občerstvovací přestávce do Seletic. Trasu – zhruba 20 kilometrů zvládli skoro všichni. Po cestě účastníci absolvovali přestávky, které byly vyplněny zajímavým programem. Výlet měl velký úspěch, další který jsme o prázdninách plánovali se už bohužel neuskutečnil.

Koulení opravdu pro každého – 11. srpna

Akce nebyla klasickým turnajem, bylo to odpoledne vyplněné soutěžemi v dovednostech s koulemi na pétanque. Takže se všichni mohli naučit správné držení a způsoby házení (i koulení), házelo se na cíl i na vzdálenost. Na závěr jsme si opekli špekáčky.

V dovednostní soutěži zvítězil Zdeněk Slavík

Rozloučení s prázdninami – 30. srpna

Děti i dospělí, kteří přišli, mohli absolvovat různé soutěže a dovednostní aktivity. Poté následovala diskotéka, při které si všichni užili palačinky a hamburgery, při jejichž přípravě mohli pomáhat.

Vožírky – 14. září

Přípitky na Vožírkách nesměly chybět

Akce zaměřená na lidové tradice byla velmi dobře navštívená. Proběhla ochutnávka donesených posvícenských koláčů (děkujeme ještě jednou všem, kteří přinesli, byly skvělé a bylo jich dost!), následovala přednáška o lidových tradicích známých i zapomenutých, kterou skvěle připravil a přednesl Václav Dědek ml., bramborákobraní – to mělo ohromný úspěch a volná zábava s tancem.

Dračí dílna – 20. října

Dračí dílna pro dětiu i dospělé

Ačkoli většina účastníků této akce vyráběla draka poprvé, všichni draci se povedli a všichni létali! Těšili jsme se na další týden, kdy jsme mohli naše snažení zúročit.

Drakopouštění – 27. října

Drakopouštění

Od rána sice nefoukal vítr, ale po obědě se najednou rozfoukalo a draci mohli vzlétnout. Kupovaní létali trochu lépe, ale to nikomu nevadilo. Krásný slunečný den byl zakončen opékáním špekáčků.

Vánoční diskotéka pohádkových postav – 21. prosince

Vánoční diskotéka

Po skončení sokolského turnaje v Člověče, nezlob se! Začala s malým zpožděním diskotéka pro děti i dospělé. Malé technické problémy jsme překonali a pak už se všichni jen dobře bavili. Zájemci si mohli zaskákat technicky náročnou japonskou verzi panáka a při přehlídce vánočních vtipů se všichni pobavili nejen reprodukovanými vtipy. Za přinesené občerstvení, které bylo skvělé, všem děkujeme.

Těšíme se na vás na našich letošních akcích! Sledujte naši facebookovou stránku. Webové stránky jsou v přípravě.

Za přípravný výbor spolku: Věra Forejtová, Zdeněk Slavík, Pavel Fidler, Miroslav Nekola a Tomáš Holub.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím