Celé Česko čte dětem

 

V letošním roce se začalo číst v pondělí 6. června, v parku u OÚ četla Míša Zelenková z knížky Vílí býlí, sešlo se celkem 28 dětí, které se dozvěděly, jak je užitečný heřmánek a jak ho mohou poznat.

Míša Zelenková čte Vílí býlí

Pavel Fidler čte knihu o myši Bláže

 

 


 V úterý četl na fotbalovém hřišti Pavel Fidler o myši Bláže a její cestě za blahobytem. Protože knížka byla z edice obrázkové čtení, děti musely Pavlovi pomáhat. Je jasné, že pomáhaly dobře, protože Pavel přečetl knihu Myš Bláža na cestě za blahobytem úplně celou.

 


 

Věra Forejtová četla o babičce - čarodějnici

Ve čtvrtek se naše čtení přesunulo do parku u kostela a s knížkou Abraka Babra potěšila děti Věra Forejtová. Zapsáno už bylo 36 dětí.


Bára Němcová čte knihu Proč má kos žlutý nos?

Krásnou knížku Vladimíra Šoltyse "Proč má kos žlutý nos?," četla u kapličky Bára Němcová. Po čtení následovaly zajímavé ukoly, které si některé děti vzaly i domů.


Inventura po 1. týdnu: 

  • zapsáno 38 dětí
  • 22 dětí přišlo každý den čtení


x

x

x

aaaa

x


V pondělí 13. června odstartovalo čtení v knihovně, kde bylo jako vždy úplně plno. Navíc přibyli další tři malí posluchači. Veselé pohádky a řikadla pobavily děti i dospělé. Děti se dokonce naučily krátkou básničku, kterou si pak společně zarecitovaly. Díky našim knihovnicím Janě Žatečkové a Líbě Záveské za přijetí v jejich království.

Jana Žatečková čte Veselé pohádky a říkadla


V úterý jsme se přesunuli na cvičák, tam Terezka Vorlíčková četla z knížky Káťa a Škubánek. Potom děti pracovaly s pracovním listem, který jim pomohl rozlišit chování pejsků podle toho, jak se tváří. Nakonec samozřejmě nechyběla ani ukázka z výcviku psů, tu předvedly Terezka, její maminka Eva a figurantem byl Pavel Beneš. Všem moc děkujeme!

Na cvičáku děti dostaly i pracovní list


 Předposlední den čtení - středa u hasičárny byla ve znamení strašidel. O trolech četla Markéta Fidlerová a z organizačních důvodů se také ve středu rozdávaly knížky. Doufáme, že už byly doma alespoň jednou otevřeny!

Protože dětí bylo hodně, muselo být hodně i knih!


g

g

g

g

gca

a

a

a

a

a

a

c

c

c

c

c

g

Sérii čtecích dnů uzavřela Maruška Helichová u rybníka a poslední den přibyli ještě dva noví čtenáři! Četla z knihy Klub tygrů a všichni byli moc spokojeni. Už se těšíme na příští rok!

Maruška Helichová čte u rybníka


Inventura po letošním ročníku: 

  • zapsáno 51 dětí
  • 19 dětí přišlo každý den čtení

Děkujeme všem čtenářům, dětem i rodičům a těšíme se na příště!

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím